Może dla większości pracujących osób tak… bo praca, obowiązki, koniec weekendu. Przecież poniedziałek to pierwszy dzień rozpoczynający roboczy tydzień, ograniczający godziny snu do minimum przez poranny budzik o 6… To w tym dniu idę do szkoły i spędzam tam kilka godzin na siedzeniu w ławce, przysłuchując się nauczycielom. Zatem jak go lubić, skoro w ciągu kilku sekund wymyśliłam aż tyle argumentów przeciw?

Zmienić podejście! Gdybym myślała powyższymi kategoriami, każdy z nich byłby nieudany, spędzony na zmartwieniach. Lepiej pomyśleć, że to kolejny tydzień zdobywania doświadczenia, wiedzy, nawiązywania nowych znajomości! Osobiście uwielbiam poniedziałkową rutynę i czas na organizowanie następnego tygodnia, wpisów, spotkań. Jako bardzo zorganizowana osoba, planuję każdy dzień, aby wykorzystać maksymalnie czas wolny, którego i tak wciąż mi brakuje. To w poniedziałki wracam do treningów po dwudniowej regeneracji, chodzę wcześniej spać, aby rano nie mieć problemu ze wstawaniem (zazwyczaj i tak nie wychodzi, ale bywają wyjątki). To dla wielu kobiet również czas rozpoczęcia po weekendowej diety -” od poniedziałku” :) i powrót do walki o piękną sylwetkę.

Co z pracą i szkołą? Przecież tak męczą… Ludzie – nie bez powodu tam chodzimy! Najważniejsze w życiu jest to, aby robić wszystko z pasją, nie na siłę. Dlatego każdy z nas powinien postarać się o posadę w wymarzonym zawodzie, która będzie przyjemnością, nie koniecznością. Szkoła to żadne zło! Nawet najgorsze lekcje spędzone w przyjaznym towarzystwie bywają przyjemne, a czas mija szybciej.

Dlatego proszę, nie narzekajcie, nie mówcie jak inni i postarajcie się zmienić nastawienie, ponieważ to pierwszy krok do sukcesu. Mówicie jak ja – „uwielbiam poniedziałek”. Za którymś razem w to uwierzycie, zmieniając negatywne zdanie.  

quotes-for-people-who-hate-mondays

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany